Kolejny miesiąc warsztatów w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie za nami. Cieszymy, że coraz więcej szkół zgłasza do nas chęć udziału w warsztatach z zakresu wiedzy ekologicznej.

 Temat, najczęściej poruszany na warsztatach to prawidłowa gospodarka odpadami komunalnymi na terenie działania Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rzędowie. Dzięki tym zajęciom dzieci, młodzież oraz dorośli uczą się zasad prawidłowej gospodarki odpadami,  dlaczego tak ważna dla naszego środowiska jest selektywna zbiórka odpadów „u źródła” oraz jakie dzięki temu osiągamy korzyści. Większość odpadów może zostać powtórnie wykorzystana, oszczędzamy przy tym energię i wodę. Uczymy, jak każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia ilości śmieci, poprzez codzienne wybory. Więcej odpadów zebranych w sposób selektywny, to mniejsza ich ilość zdeponowana na składowisku oraz mniejsze opłaty za wywóz śmieci.

Dodatkowo, uczestnicy warsztatów korzystają z możliwości zobaczenia nowo wybudowanego  Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.

rce1

Zachęcamy wszystkie gminy biorące udział w Projekcie pn.: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy” do udziału w naszych zajęciach. Jesteśmy zainteresowani różnymi formami współpracy ze szkołami w w/w zakresie. W sprawie zgłoszenia chęci udziału, prosimy o kontakt z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzędowie pod nr tel. 15-864-22-51 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .