Dziś obchodzimy Dzień bez śmiecenia.

worki

W tym dniu cel akcji jest jeden - zwrócenie uwagi na „drugie życie odpadów”, na to, do czego mogą zostać ponownie wykorzystane, co z nich powstaje w wyniku procesu recyklingu.

Co roku dzień ten odbywa się pod innym hasłem. W ramach obchodów Dnia bez Śmiecenia przygotowywana jest elektroniczna kartka, którą można pobrać ze strony akcji i przesłać znajomym: https://www.facebook.com/dzienbezsmiecenia/http://dzienbezsmiecenia.pl/co-to-jest-dzien-bez-smiecenia/przylacz-sie-do-akcji/. Kartka zachęca do poznania zasad prawidłowej segregacji. Odbywają się wówczas wydarzenia organizowane z inicjatywy przedsiębiorców, firm komunalnych, samorządów i osób prywatnych.

Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej od kilku lat obchodzi „Dzień bez Śmiecenia” podczas pikniku ekologicznego organizowanego na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Na specjalnym stoisku, gdzie przygotowane są kolorowe kosze i zgniatarki do butelek plastikowych, dzieci uczą się prawidłowo segregować odpady, biorą udział w zabawach i grach.

W ramach wspomnień - promowanie akcji "Dzień bez Śmiecenia" na  naszych piknikach ekologicznych w Rzędowie:

do worki1

do worki2