Życzymy Wam udanego wypoczynku!!!

    Pamiętaj, że nawet wypoczywając każdy z nas powinien dbać o środowisko i starać się        ograniczać ilość produkowanych odpadów.

    Niezależnie od tego, gdzie przebywamy podczas wakacji, warto myśleć ekologicznie.
    O czym należy pamiętać?

   Poniżej kilka wskazówek na wakacyjny wypoczynek.

  1. W lecie możemy spędzać czas na świeżym powietrzu, dlatego zamiast auta, kiedy to możliwe, korzystaj z roweru, rolek czy hulajnogi. Bezemisyjne środki transportu niosą korzyści nie tylko dla środowiska, ale również dla naszego zdrowia.
  2. Wakacje to świetna okazja na spotkania z rodziną lub przyjaciółmi np. przy grillu. Staraj się rezygnować z jednorazowych naczyń na rzecz zastawy wielokrotnego użytku.
  3. Ogranicz zużycie plastiku. W podróż zabieraj zamiast butelki np. bidony na wodę, torby materiałowe czy metalowe kubeczki. Dbaj o swoje otoczenie.
  4. Na wczasach również segreguj odpady do odpowiednich pojemników. Nie niszcz roślinności i dbaj o zwierzęta.
  5. Po wypoczynku czy przerwy na posiłek swoje śmieci zabierz ze sobą. Będąc w lesie, górach czy nad morzem, nie zawsze mamy gdzie wyrzucić śmieci, albo kosze są przepełnione. Należy wtedy zabrać je ze sobą, posegregować i dopiero wyrzucić do odpowiednich kontenerów.

Wakacje to idealna pora na odpoczynek w pięknym otoczeniu, oddychanie świeżym powietrzem i oczyszczenie organizmu. Wśród zieleni, nad czystą wodą, czy w czystym lesie przy śpiewie ptaków, odpoczywa się najprzyjemniej. Dlatego gdziekolwiek jesteś - bądź eko. Każdy z nas może poprawić stan planety i dbać o środowisko
w codziennym życiu a także na wakacjach.